Oleje
roślinne

Handel szerokiej gamy olejami roślinnymi stanowi główny obszar naszej działalności. Działamy głównie na terenie Polski i krajach Europy.

Kontakt z nami
field
tractor

O NAS

Binboro jest dynamicznie rozwijającą się firmą na rynku olejów roślinnych

o Binboro

Binboro jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem na rynku olejów roślinnych.

Handel szerokiej gamy olejami roślinnymi stanowi główny obszar naszej działalności. Działamy głównie na terenie Polski i krajach Europy.

Naszą firmę tworzy młoda kadra pracownicza z ogromnym zaangażowaniem, profesjonalizmem i rzetelnością, gwarantująca bezproblemową współpracę, terminowość i wysoką jakość oferowanych

Naszym największym atutem jest możliwość elastycznego dostosowania się do indywidualnych potrzeb klienta, umożliwiająca realizację także niestandardowych zamówień. Obserwujemy rozwój rynku i dostosowujemy na bieżąco naszą ofertę.

Gwarantujemy terminowość dostaw poprzez znajomość rynku transportowego oraz potrzeb naszych klientów.

nasze
produkty

Oleje roślinne – powstają w procesie tłoczenia i/lub ekstrakcji nasion lub owoców roślin oleistych.

oil

Olej

Techniczny – olej rzepakowy stosowany jest także jako domieszka do oleju napędowego albo jako samodzielne paliwo, w postaci nieprzerobionej (instalacje do zasilania silników olejem rzepakowym podgrzewają go dla ułatwienia jego przepływu i cyrkulacji w układzie wtryskowym i paliwowym).

Służy też jako surowiec do produkcji biodiesla – biopaliwa będącego zazwyczaj olejem napędowym do silników Diesla. Paliwo to nie jest czystym olejem rzepakowym, lecz jest przetworzone chemicznie (do postaci estrów kwasów tłuszczowych);

Spożywczy – olej rzepakowy jest zdrowszy od oliwy z oliwek i coraz częściej uważa się, że jest najzdrowszy spośród wszystkich olejów roślinnych.

Powody, dla których cieszy się taką opinią to m.in. niska zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych oraz wysoka zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT).

SŁONECZNIKOWY jest olejem roślinnym, przede wszystkim stosowanym w branży spożywczej. Charakteryzuje się złocistą i przejrzystą barwą. Jako jedyny posiada największe ilości witaminy E, która obniża poziom cholesterolu, wspomaga układ odpornościowy oraz neutralizuje wolne rodniki, które powodują wysuszanie się skóry,poprzez zatracanie jej elastyczności i wilgotności jak i gładkości.

SOJOWY powstaje poprzez tłoczenie ziaren soi zwyczajnej (Glycine max) otrzymywany olej sojowy ma ciemno brązowe zabarwienie ,i specyficzny zapach. Znany już w starożytnym Egipcie, do niedawna szeroko wykorzystywany do celów spożywczych i przemysłowych. Jako surowiec przemysłowy olej ten był wykorzystywany ze względu na zdolność polimeryzacji pod wpływem światła i tlenu atmosferycznego.

map

dostawa
produkty

Flota składająca się z nowoczesnych, ekologicznych, zestawów transportowych, gotowych

TRANSPORT – Posiadamy
własną flotę!

Specjalistyczny transport realizowany przez Binboro sp.z o.o.

Flota składająca się z nowoczesnych, ekologicznych, zestawów transportowych, gotowych do podjęcia ładunku z dowolnego miejsca w Europie.

Dostosowanie warunków przewozu do wymagań klienta.

Monitoring całego procesu transportu i zapewnienie bezpieczeństwa przewozu oraz stosowne działania w sytuacji

24 godzinny nadzór nad jednostkami transportowymi na terenie całej Europy w oparciu o łączność GPS i GSM.

Posiadane przez nas ciągniki siodłowe emitują minimalne ilości spalin oraz zanieczyszczeń do atmosfery, lokując się w najwyższych europejskich klasach ekologiczności EURO V. Oznacza to, że spełniają wymogi dyrektyw UE dotyczące limitów emisji substancji zanieczyszczających środowisko

KONTAKT

Kraków, ul. Świętokrzyska 12/323

+48 793 791 313

handel@binboro.com

KRS:0000609204

NIP:6772400464

REGON:364017211